Charitativní běh pro Lucinku podpořen OS ČUS Znojmo

12. 01. 2022

V sobotu 8. ledna 2022 se uskutečnila ve sportovním areálu FK Práče a přilehlém okolí charitativní akce Tříkrálový běh pro Lucinku. Hlavními organizátory akce byly Matky v běhu a FK Práče. Nutno podotknout, že akce byla zorganizavána na nejvyšší úrovni, počet účastníků překonal všechna očekávání. O velikosti této akce svědčí více než 250 oficiálně startujících na trati, která měřila 4,5 km. Další účastníci tuto trať zdolali formou procházky. A více jak 100 dětí odběhlo dětskou verzi tratě. Celým odpolednem provázel Petr Švancara a o hudební doprovod se postarala kapela Cauliflower Band.

Výtěžek ze startovného a další dobrovolnické příspěvky z této akce se přehouply daleko přes částku 100 000,- Kč a tento finanční obnos byl předán formou šeku Lucince, pro jejíž podporu byla akce zorganizována.

Okresní sdružení ČUS Znojmo přispělo částkou 5 000,- Kč a předseda sdružení Zdeněk Kolesa tento závod sám absolvoval.

Známý a velmi uznávaný znojemský běžec Vojtěch Čabala se závodu také zúčastnil a popisuje ji - Závod v Práčích bylo pro mě jedno velké udivení. Jel jsem tam s tím, že to bude pohodový výběh pro dobrou věc. Neměl jsem sebou ani své závodní věci. Od příjezdu jsem koukal, kolik už je na místě aut a pohybuje se lidí. Během rozklusání mě udivila odhodlanost pořadatelů a úroveň závodů, která byla prostě super. Aby udivení nebylo málo, tak si mě pořadatele nechali zavolat moderátorem. Vůbec jsem netušil, o co jde. Dostal jsem zátěžovou vestu, se kterou mám prý závod absolvovat. Dost mě to pobavilo, než jsem si jí oblékl a zkusil si dát tzv rovinku. Jsem, ale pro každou legraci tak jsem výzvu přijal a řekl, že budu bojovat i s vestou. Prvně jsem ji musel utáhnout, kde jen to šlo, protože mi byla samozřejmě velká Od startu jsem běžel v popředí a cca. po prvním kilometru se usadil na čele. Vesta se ale docela dost pronesla a viděl jsem, že za mnou se žene startovní pole, tak jsem se snažil běžet a nemyslet na to, že mám nějakou zátěž. Při probíhání kolem hřiště mě hnala do cíle parádní atmosféra diváků, tak jsem se snažil závěr vystupňovat a proběhnout cílem s vestou nad hlavou Moc bych chtěl poděkovat pořadatelům za takovou akci a musím říct, že závod jsem nevyhrál já. Vítězem se stala LUCINKA, pro kterou byla celá akce pořádána. Já mám to štěstí, že běhat mohu, jsou lidé, co to štěstí nemají a při doběhu cílem jsem si to ještě více uvědomil a o to více smekám před bojovnicí LUCINKOU. Ještě jednou díky všem pořadatelům i účastníkům a rád podobné akce podpořím.

Vojtěch Čabala na Tříkrálovém běhu pro Lucinku.

Přípravy slavnostního vyhlášení.

Předseda OS ČUS Znojmo, z.s. předává šek na 5 000,- Kč, kterými přispělo naše sdružení.

Velký obdiv patří rodičům Lucinky, také organizátorům Matky v běhu a FK Práče za přípravu a péči o všechny účastníky.