Louka plná dětí VIII

13. 09. 2023

Dne 7.9.2023 se na městské plovárně Louka ve Znojmě uskutečnil již 8. ročník Louky plné dětí a předčila všechna očekávání. 

V rámci akce si děti mohli osobně vyzkoušet širokou škálu nejrůznějších sportů od těch tradičních jako je fotbal, florbal či basketbal až po méně časté jako discgolf, konoistika či potápění. 

"Když jsme před osmi lety poprvé uspořádali náborový sportovní den pro děti ve věku 9-10 let, kdy se akce zúčastnilo 440 dětí z 8 škol, nepředpokládali jsme, že se tento projekt rozroste do dnešních rozměrů. Ve čtvrtek 7.9. a ve slunečném počasí, kdy teploměr ukazoval ve stínu 30 stupňů, se totiž této akce zúčastnilo původně přihlášených 1133 dětí, které ještě na poslední chvíli doplnilo dalších 66 dětí. Prostě jsme nikoho nechtěli odmítnout. Celkový stav sportujících dětí byl 1199, kteří si mohly vyzkoušet 22 druhů sportů na 44 stanovištích. Tyto děti z 16škol znojemského okresu, včetně Znojma přepravilo 16 autobusů.
Poděkování patří dopravcům: Autobusy Vyžrálek, Šimša, Karren, BK BUS, Ludvík, BDS, K.Vary. A velké poděkování patří především všem prezentujícím se sportům, ale i dětem a doprovodu zúčastněných škol. Rovněž velký dík patří městu Znojmu za propůjčení areálu a finanční podporu, Znojemské besedě za zapůjčení stanu, SVČ Znojmo za dopravu a pracovníkům plaveckého areálu Louka za trpělivost."

 - Zdeněk Kolesa, předseda OS ČUS Znojmo