Plavec Adam Hlobeň překonal v Budapešti rekord Květoslava Svobody

30. 08. 2019

Znojemský plavec Adam Hlobeň bodoval na mistrovství světa (MS) juniorů v Budapešti. Třetí srpnovou středu překonal český juniorský rekord v disciplíně na dvě stě metrů volným způsobem.

Svým časem 1:49,44 překonal reprezentant oddílu plavání Tělovýchovné jednoty Znojmo devatenáct let staré prvenství bývalého olympionika Květoslava Svobody, jenž v roce 2000 zaplaval dvě stě metrů volným způsobem za 1:49,76. V maďarské metropoli přinesl Adamu Hlobňovi jeho výkon úspěch v podobě desátého místa na světovém šampionátu.

Sportovec z města nad řekou Dyjí nastoupil v Budapešti i ve štafetě na čtyřikrát dvě stě metrů kraulem a spolu s plavci Jakubem Štemberkem, Sebastianem Luňákem a Romanem Procházkou stanovil na MS juniorů nový český seniorský rekord 7:22,48. Česká reprezentace si tak zajistila postup do finále z pátého postu. V závěrečném klání pak tuzemská skvadra de facto zopakovala předchozí výkon a s časem 7:22,70 uzmula opět pátou příčku.

Zdroj: https://znojemsky.denik.cz/ostatni_region/plavec-adam-hloben-prekonal-v-budapesti-rekord-kvetoslava-svobody-20190830.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací