Sportuj s námi v Miroslavi

23. 08. 2021

Vzhledem k pandemii se nám nepodařilo v loňském roce uspořádat první ročník fotbalového turnaje, o to více si vážíme toho, že náš první ročník fotbalového turnaje mladších a straších přípravek se mohl konat 21. srpna v areálu FC Miroslav za podpory projektu Sportuj s námi.

Turnaj byl zahájen v ranních hodinách sobotního dopoledne, slavnostního nástupu se účastnilo bezmála 140 hráčů včetně trenérů z 10 různých týmů. Publikum tvořené rodiči a širokou veřejností bylo velmi početné. Nejmenší sportovce přivítal jeden z hlavních pořadatelů Michal Jobánek, který pro pořádek upřesnil i pravidla celého turnaje.

Na travnaté ploše byla vytvořená dvě hrací hřiště, kde každé bylo vyhraněno pro jednu kategorii. Slavnostní výkopy byly tedy dva a to současně na každé z hracích ploch.

Během celého turnaje byl pro všechny účastníky, ale i veřejnost připraven doprovodný program a bohaté občerstvení.  V celém areálu byly rozmístěny nafukovací hrady, prolézačky a fotbalový terč. Další disciplínou bylo měření rychlosti kopu a počítání ,,nožiček‘‘. I z těchto disciplín vyšel vítěz, který určitě stojí za zmínku. Stal se jím Max Muller, který překvapil celé publikum svým výkonem 197 nožiček.

Celý turnaj probíhal v přátelském duchu, výkony na hřišti však byly dechberoucí a mnozí hráči podávali po covidové pauze nadmíru dobré výkony. Nesmíme opomenout, že na turnaji bylo i velké zastoupení dívek. A protože podávané výkony stojí spoustu energie, bylo pro každého hráče a trenéra nachystané občerstvení zdarma, párek v rohlíku a limonáda.

Vyhlášení nejlepších týmů, hráčů, brankařů a střelců probíhalo za přítomnosti předsedy FC Miroslav Radomíra Petrika, dalších členů FC Miroslav, vedení města Miroslav a předsedy ČUS Znojmo Zdeňka Kolesy. Všichni účastnící dostali diplom, medaili a drobné sladkosti. Na vítěze v každé kategorii navíc čekal pohár, dětské šampaňské a dárek v podobě míče či batohu pro každého člena týmu.

Rádi bychom všem zúčastněným a těm, kteří v přípravě a během turnaje pomáhali, chtěli poděkovat a budeme se těšit na další ročník tohoto turnaje v příštím roce.

Výsledky 1. ročníku Den plný fotbalu – fotbalový turnaj mladších a starších přípravek. Starší přípravka 1. Moravský Krumlov, 2. Tasovice, 3. Miroslav, 4. Šanov, 5. Višňové. Mladší přípravka 1. Miroslav ‘‘A‘‘, 2. Moravský Krumlov, 3. Práče, 4. Miroslav ‘‘B‘‘, 5. Šanov