Tipsport Sportuj s námi v plném proudu

16. 08. 2021

Krumlov má nového krále

V sobotu se v krumlovské hale na Nádražní uskutečnil v pořadí už osmý ročník turnaje O pohár města Moravský Krumlov. Vítězem nejprestižnější kategorie Championsleague se stal hráč španělského Alicante Tenis de Mesa Artem Zimarin. Levoruký ruský sympaťák ovládl společně s Jaroslavem Kolůchem také soutěž čtyřher a v sobotu byl zaslouženě korunován novým krumlovským králem.

Krumlovský turnaj se od loňska posunul do letních měsíců. Pro letošní ročník se nám díky zařazení do série významných sportovních události České unie sportu Sportuj s námi podařilo získat významné partnery v podobě společností Tipsport a Car 4 Way, Za podporu děkujeme!

Pro většinu hráčů je tak vůbec prvním měřením sil v nové sezóně. S ohledem na zrušený minulý ročník amatérských soutěží navíc prvním soutěžním startem po více než desetiměsíční přestávce. Domácí hráči a hráčky a několik pozvaných hostů před turnajem absolvovali intenzívní týdenní soustředění. Turnaj je tak pro nás zároveň vyvrcholením letní přípravy. Dle výsledků soudě, přípravy úspěšné.

Přesunem termínu na horkých srpnových dnů nám přibyl jeden nepříjemný protivník v podobě vlhka, které zásadně zkomplikovalo minulý ročník. Letos jsme se poučili a zapojili do hry vysoušeče vzduchu. Bylo to o poznání lepší. Přesto, také s ohledem na pětatřicetistupňovou výheň venku, byly podmínky náročné.

KVALIFIKACE

Letošního ročníku se zúčastnilo padesát sedm hráčů z osmadvaceti klubů. Hlavní soutěží byla tradičně Kvalifikace o postup do odpolední soutěže Championsleague. Umetenější cestu měly, stejně jako vloni, hráčky našeho prvního týmu, kterým k postupu stačilo vyhrát základní skupinu. Katya Chernyavskaya ani Nikita Petrovová nezaváhaly.

Kvalifikační sítem ale překvapivě neprošli nejvýše nasazení hráči. Mezi ně se bohužel zařadil také David Musil. Řeznovická mužská jednička z turnaje vypadla už v základní skupině, když nestačil na Petera Chvojku z Darkovic. Uvolněnou cestu v horní části pavouka tak využil znojemský Pavel Andorko, který zvládl vyrovnané bitvy s Peterem Chvojkou i Sebastianem Gharianim z pražského El Niňa a po druhé v kariéře prošel do odpolední části turnaje. Ještě větším překvapením byl ale postup domácí Elišky Šedové. Ta v kvalifikaci plně zužitkovala tvrdou práci minulých dní a vyřadila dva papírově silnější hráče – znojemského Jaroslava Marka a bývalého kapitána MK týmu, Jardu Kolůcha, aktuálně hajícího barvy Sokola Brno. Jméno třetího postupujícího naopak nikoho nepřekvapilo. Stejně jako v minulých letech si cestu do skupinové fáze svým urputným stylem vybojoval tradiční účastník našeho turnaje Marek Záškodný.

 • Marek Záškodný

 • Eliška Šedová

 • Pavel Andorko

CHAMPIONSLEAGUE

Přímo do skupin byli nasazeni tři pozvaní hráči – Radek Skála z extraligového HB Ostrov, vítěz prvního ročníku turnaje Jan Holáň, jež v uplynulé sezóně hájil barvy Českých Budějovic a také Artem Zimarin ze španělského Alicante. Všichni tři nasazení hráči potvrdili své kvality a suverénně postoupili do semifinále. Radek Skála si poradil s oběma oporami našeho ženského týmu Nikitou Petrovovou i Katyou Chernyavskou. O druhém postupujícím do semifinále rozhodla bitva obou děvčat, kterou bohužel poznamenalo nastupující vlhko. Po nejtěšnější výhře 12:10 v pátém setu se nakonec mohla radovat Nikita. Pro Pavla Andorka už byl úspěchem samotný postup do skupiny a určitě zajímavá možnost změřit síly s hráči a hráčkami mezinárodní úrovně. Ve druhé skupině zaujala podobnou roli outsidera a sparingpartnera Eliška Šedová. Marek Záškodný sahal v prvním zápase se Zimarinem po překvapení, v koncovce pátého setu ale zachoval ruský hráč chladnou hlavu a potvrdil roli favorita. Vzápětí zvládl i duel s Janem Holáněm a do semifinále postoupil z prvního místa.

 • Jan Holáň

 • Radek Skála

 • Nikita Petrovová

A rozjetý vlak se nedal zastavit. V semifinále Artem, který s námi – stejně jako Jan Holáň – absolvoval přípravný kemp, s přehledem přehrál Nikitu Petrovovou. Druhé semifinále mezi Radkem Skálou a Honzou Holáněm přineslo o poznání napínavější podívanou. Po výborném výkonu se nakonec z postupu mohl těšit Holáň. Dostal tak příležitost vyzvat Zimarina ve finále k odvetě. Ta přinesla strhující podívanou. Ve čtvrté sadě ještě Honza odvrátil první mečboly soupeře a poslal zápas do pátého setu. V něm už ale od začátku dominoval ruský hráč. Po zasloužené výhře tak na pomyslném krumlovském trůnu vystřídal Poláka Boguslawa Koszyka.

ČTYŘHRA

Také čtyřhru na letošním turnaji ovládl Artem Zimarin. Společně se svým sobotním parťákem Jardou Kolůchem zvládli dvě vypjaté koncovky pátých setů. Nejdříve v semifinále přetlačili dvojici Jan Holáň – Jindřich Bíla, ve finále potom elitní dámský debl Katya Chernyavskaya – Nikita Petrovová, který by se měl ve stejném složení představit také na nadcházejícím Czech Open v Olomouci.

 • Chernyavskaya / Petrovová

 • Holáň / Bíla

 • Skála / Filípek

 • Zimarin / Kolůch

U21

V premiéře juniorské soutěže triumfovala nová krumlovská posila Darya Vasilenka. Ve finále přehrála sedmnáctiletá běloruská reprezentantka Ondřeje Pařila z Tatry Kopřivnice. Z bronzových medailí se radovali domácí hráči Adam Lustig a Eliška Šedová.

 • Darya Vasilenka a Eliška Šedová

 • Adam Lustig

ELO 1800 a ELO 1600

V rámci turnaje byly i letos sehrány dvě kategorie s omezením ELO do 1600 a 1800. Ve finále osmnáctistovky porazil Sebastian Ghraniani z El Niňa juniorku Daryu Vasilenku. Na třetím místě skončili Ondřej Pařil a Jindřich Bíla.

 • Sebastian Ghariani

 • Darya Vasilenka

 • Ondřej Pařil

Kategorii do ELO 1600 ovládly dámy. Z premiérového titulu se radovala krumlovská Daniela Růžičková, stříbro brala další absolventka našeho kempu Michaela Botková z AŠ Mladá Boleslav. O třetí místo se podělili Aneta Kohlmannová ze Sparty Praha a jedno z příjemných překvapení turnaje Adam Radkovský.

 • Michaela Botková

 • Adam Radkovský

 • Aneta Kohlmannová

 • Daniela Růžičková

MK KEMP

V rámci vyhlášení vítězů byli trenérem Jindřichem Bílou oceněni také nejlepší účastníci přípravného kempu. V letošním roce se díky přístupu všech účastníků podařilo posunout sportovní laťku o pořádný kus vzhůru. V tréninkovém nasazení a předváděných výkonech nad ostatními vyčnívala především trojice Daniela RůžičkováMartin Maštera a Jan Botka.

 • Jan „Tečka“ Botka

 • Daniela „Dáda“ Růžičkvoá

 • Martin „Mašty“ Maštera

Dobrá práce!! #MKjede

1

Roman Švarc